نوع فایل: Word
قیمت:۳۰۰۰ تومان
زبان:فارسی
حجم فایل:۸۷ کیلوبایت
تعداد صفحه:۶۷

 

توضیحات:
 

مقاله حقوق

 

جعل در فضای مجازی

 

مقدمه

هنگامی که تاریخ نگاران در آینده ، نیمه ی دوم قرن بیستم را مورد بررسی قرار می دهند در واقع به بازنگری انقلاب اطلاعاتی خواهند پرداخت . کامپیوتر در این انقلاب نقش بسزایی داشته است .
کامپیوتر امروزه وظیفه انسان را انجام می دهد و گستردگی آن در ابعاد وسیع زندگی انسان به حدی است که وابستگی بشر به آن را می توان در بانک ها ، فروشگاهها ، بیمارستان ها ، ادارات ، مراکز تحقیقاتی و حتی منازل مشاهده نمود .

با این حال ذهن خلاق بشر همیشه و در هر زمینه ای به سوی استفاده از ابزارهای در اختیار خود می پردازد تا بتواند از این طریق منافع شخصی خود را تأمین نماید . رایانه ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند . انواع جرایم موجود در این زمینه خود حاکی وضعیت فعلی می باشد و زنگ خطر برای دولت ها و در درجه ی بعد برای حقوقدانان به صد در آمده است .

برای اولین بار در سال ۱۹۹۴ سازمان ملل لیست پیشنهادی خود در رابطه با انواع جرایم کامپیوتری را به کشورها ارائه داد و بعد دیگر کندانسیون ها و موافقتنامه های بین المللی آن را تکمیل نمود .

در کشور ما نیز قانون تجارت الکترونیک در سال ۱۳۸۲ به تصویب رسید که بخشی از آن ، در ارتباط با جرایم اینترنتی می باشد و البته که این قانون ترجمه ای از مقررات uncitral است که خود مشکلات فراوانی را در تفسیر این قانون و تعیین مصادیق خارجی آن برای سیستم قضایی ما ایجاد کرده است .

(بعد از پرداخت مبلغ،لینک دانلود فایل بلافاصله به ایمیلتان ارسال میشود)

bankha