نوع فایل: Word
قیمت:۳۰۰۰ تومان
زبان:فارسی
حجم فایل:۸۴۶ کیلوبایت
تعداد صفحه:۲۷

 

توضیحات:
 

مقاله معماری

 

تراس و بالكن

 

مقدمه :

در دهه های گذشته طبیعت همواره در تعاملی نزدیک با جزئیات زندگی انسان بوده است و حیاط از نظر زندگی و انجام فعالیت ها و ایجاد ارتباط میان قسمت های مختلف ، تعبیه دید و سایر عوامل مرکز خانه محسوب می¬شده است. ولی در زمان فعلی، با توجه به کمبود مسکن و سیاست های اخیر برای تامین آن مطابق الگوی مصرف مسکن در کشور، فضای باز یا خانه از برنامه طراحی واحدهای مسکونی مستقل حذف یا بسیار محدود شده است. از آن جمله می توان به آپارتمان های مسکونی شهرها اشاره کرد که طراحان و معماران فقط جنبه کار آمدی و زیبایی نما را در طراحی خود مد نظر قرار می دهند و از میزان تاثیر فضای باز چشم پوشی می¬کنند.

تلاش های زیادی برای تامین فضای باز خصوصی کافی برای واحد های آپارتمانی صورت گرفته .هدف این نوشتار نیز یافتن فاکتورهایی است که می توان به تراس بخشید تا آن را به حیاط تبدیل کرد.

گفتنی است که چگونگی تبدیل این فضاها در آپارتمان ها به فضای قابل زندگی در قالب دو بحث مکمل بیان می شود .در وهله نخست از طریق مطالعات گسترده نظری عوامل موثر مطالعه می گردند ، و در تکمیل آن تاثیرات بررسی شده در تعدادی از پروژه های ساخته شده که در تبدیل تراس به حیاط در ارتفاع موفق بوده اند مطرح می شوند.

(بعد از پرداخت مبلغ،لینک دانلود فایل بلافاصله به ایمیلتان ارسال میشود)

bankha