نوع فایل: Word
قیمت:۳۰۰۰ تومان
زبان:فارسی
حجم فایل:۲/۶ مگابایت
تعداد صفحه:۲۳

 

توضیحات:
 

مقاله مهندسی مواد

 

تغييرات ميکروساختاری در شکل دهی نيمه جامد فلزات

 

Microstructural Evolution in Thixoforming

(Semi-Solid Metal Forming Process)

  • معرفی و تاريخچه

در سالهاي اخير, تحقيقات بزرگي پيشرفت نمونه سازي سريع (Rapid Prototyping) و سيستمهاي توليد انعطاف پذير (FMS) صورت گرفته است. با اين وجود يک نياز اصلي باقي مي ماند: يک روش براي توليد اجزاي فلزي با ساختاري کاملاً فشرده. نمونه سازي سريع براي توليد اجزايي مفيد مي باشد که به صورت فيزيکي شبيه قطعه توليدي واقعي بوده و دقيقاً مانند آن عمل مي نمايند. به علاوه, در مورد توليد انعطاف پذير, اجزاي توليد شده بايد نيازهاي اجرايي را بر آورده سازد. در اين صورت شکي وجود ندارد که ابداء يک فرآيند براي توليد سريع اجزا با ساختاري فلزي بسيار با ارزش خواهد بود.

امروزه برخي از نيازهاي بخش بخصوصي از صنعت توسط يک تعداد فرآيند توليد- شکل آزاد- جامد   Solid-freeform-Fabrication (SFF)  تأمين مي شود. اکثر اين فرآيندها مي توانند اجزاي پليمري را به خوبي توليد کنند. در حالي که تنها چند مورد مي توانند اجزا را مستقيماً از پودرهاي فلزي توليد نمايند. به هر حال در اين فرآيندها, يک سری فرآيندهاي ثانوي مانند زينتر کردن لازم مي باشد و تخللهاي ناخواسته ممکن است در قطعات بوجود آيد.

با بوجود آمدن فرآيند شکل دهي نيمه جامد فلزاتSemi-Solid Metal (SSM–SFF)  بسياري از مشکلات پروسه هاي قبلي حل شده است. در اين روش آلياژها در حالت نيمه جامد شکل داده مي شوند. کليد اصلي کليه فرآندهاي  SSM, ذرات کروي و غير دندريتي جامد پخش شده در يک زمينه مايع در حالت نيمه جامد مي باشد. بطور مختصر در اين روش ابتدا آلياژ تحت فرآيندهاي بخصوصي ريز دانه و کروي شده سپس تا دماي نيمه جامد حرارت داده شده و پس از رسيدن به يک حد مشخص از کسر جامد نسبت به مايع, در دستگاههاي بخصوصي شکل داده          مي شود [۶].

(بعد از پرداخت مبلغ،لینک دانلود فایل بلافاصله به ایمیلتان ارسال میشود)

bankha