نوع فایل: Word
قیمت:۳۰۰۰ تومان
زبان:فارسی
حجم فایل:۱/۶ مگابایت
تعداد صفحه:۶۴

 

توضیحات:
 

پروژه کامپیوتر

 

تشخیص عابر پیاده در تصاویر با استفاده از ویژگی های HOG تصاویر

 

  • مقدمه

موضوع این تحقیق در خصوص تشخیص عابر ­پیاده در تصاویر است که کلیات تحقیق در این فصل بیان شده است. تشخیص عابر پیاده در این پایان نامه با استفاده از ویژگی­های HOG تصاویر و بر طبق یک طبقه­بندی دو مرحله­ای انجام شده است. در این فصل انگیزه و اهمیت موضوع، دلیل انتخاب آن بطور کامل توضیح داده شده است. همچنین مشکلات موجود در این مورد و راه­حل های داده شده بحث و بررسی شده­اند و هدف از این تحقیق بازگو شده است. در بخش نظریه، راه­حلی جهت رفع مشکل و رسیدن به هدف پیشنهاد شده است. در آخر فصل سازمان پایان نامه آورده شده است.

  • انگیزه و اهمیت موضوع

تحلیل و بررسی حرکات انسان، امروزه توجه بسیاری از محققان رشته­های متفاوت را به خود جلب کرده است. هدف چنین سیستم­هایی ادراک رفتار انسان از روی توالی تصاویر ویدیویی می­باشد. دوربین­های حفاظتی در محل­های متعدد در سازمان­هایی که از نظر امنیتی مهم می­باشند، نصب می­شوند و می­توانند در تمامی زمان­ها وضعیت یک محل را نظارت و ضبط نمایند. تشخیص افراد در حال حرکت (عابران پیاده) نیز در توالی تصاویر ویدیویی دوربین­های نظارتی، یکی از مهم­ترین نیازهای سیستم­های نظارتی می­باشد.

افزایش ایمنی سرنشین­های اتومبیل و حفظ جان عابران پیاده از مهمترین اولویت­های شرکت­های تولید کننده اتومبیل­های بدون سرنشین است. برای این منظور بایستی سیستم­های تشخیص عابر پیاده برای این اتومبیل­ها طراحی شوند. با توجه به اینکه سیستم تشخیص عابران پیاده در اتومبیل­های بدون سرنشین کاربرد دارد، بنابراین دقت از اهمیت فراوانی برخوردار است تا همه عابران تشخیص داده شوند.

(بعد از پرداخت مبلغ،لینک دانلود فایل بلافاصله به ایمیلتان ارسال میشود)

bankha